Zelenortski otoki pišejo rokometno zgodovino

Kvalifikacije na SP: Zelenortski otoki so se na 27. svetovno prvenstvo v rokometu za moške uvrstili potem, ko so na afriškem rokometnem prvenstvu CAHB 2020 zasedli peto mesto.

Nastopi na SP: Prvi nastop v  zgodovini na SP

Glavni trener: José Tomaz

Vzdevek ekipe: Modri ​​morski psi

S 16 ekipami – namesto z 12 – je novo razširjeno afriško celinsko prvenstvo pomenilo prvi nastop za Zelenortske otoke in šele drugič se je ekipa iz otoške države uvrstila na zaključni turnir celinskega prvenstva.

Potem, ko je nekaj tednov pred tem prevzel trenerski stolček, je portugalski trener José Tomas nadaljeval z ustvarjanjem zgodovine države, ki leži ob zahodni obali Senegala. Njegova ekipa je na prvi tekmi kroga za uvrstitev med 5-8 premagala DR Kongo.

Zelenortčani bodo nastopali v skupini A, skupaj z Nemčijo, Madžarsko in Urugvajem.