Švedska povozila Severno Makedonijo

Potem, ko so v sredo Egipčani otvorili svetovno prvenstvo z zmago nad Čilom, je nocoj sledil še drugi obračun skupine G. Švedi so z 32-30 ugnali Severno Makedonijo.

Švedska je vodila že ob koncu prvega polčasa s petimi goli prednosti (16-11), šest zadetkov pa je prispeval Hampus Wanne. Wanne je bil odličen tudi v drugem delu srečanja, ko je svoji beri zadetkov dodal še 4. Makedonci so sicer imel nekaj svetlih trenutkov, a Švedi so imeli v drugem polčasu tudi odlično razpoloženega vratarja in tudi z njegovo pomočjo so si zagotovili visoko zmago

Wanne je z 10 zadetki seveda prevzel naziv igralca srečanja, Švedsko pa v naslednjem krogu čaka Čile. Še težjo nalogo bodo imeli Makedonci, ki se bodo pomerili z domačim Egiptom.