Izjemni Japonci Hrvatom odščipnili točko

Z enakim izidom kot so to Brazilci storili Špancem, so Japonci včeraj točko vzeli tudi favoriziranim Hrvatom. Naši sosedje so se ob koncu morali sprijazniti z nepričakovanim remijem (29:29).

Japonski rokometaši so za nameček večji del srečanja vodili. V 23. minuti je na semaforju v njihovo korist pisalo 14:8, a so se do konca polčasa Hrvati uspeli približati na 17:14. V 47. minuti so kockasti le prišli do izenačenja (23:23), sledila pa je dramatična končnica, kjer sta si ekipi izmenjavali zadetke. Japonska je v njej povedla z 29:28, pet sekund pred zadnjo sireno pa so hrvaški favoriti izsilili sedemmetrovko, s katere jih je poraza rešil Ivan Čupić.

Na prvem dvoboju skupine C je Katar pričakovano prišel do zmage nad Angolo. Končni rezultat je bil 30:25. Na danem srečanju si je v 14. minuti drugega polčasa glavni sodnik nategnil mišico in bil prisiljen odšepati z igrišča. Do konca tekme je pravico delil nadomestni sodnik.

Katarci so tako pred Hrvaško, Japonsko in Angolo v svoji skupini prevzeli vodstvo.