Hrvati dokončno potolčeni, četrtfinala se veseli Katar

Po zmagi Katarja nad Argentino se je Hrvaškim rokometašem dejansko odprla možnost, da ob senzacionalni zmagi nad Dansko pridejo v četrtfinale. Toda kockasti so v drugem polčasu pogoreli in visoko izgubili (26:38).

Hrvati so morda imeli še lepšo priložnost ob dejstvu, da je tudi Dance pestila trebušna viroza, manjkal pa je zvezdnik Mikkel Hansen. Branilci naslova so imeli po prvem polčasu (le) dva zadetka prednosti (17:15), a so izbranci Lina Čarvarja v nadaljevanju dokončno razpadli. Danska je zadela šestkrat zapored in tekma je bila praktično po dobrih štiridesetih minutah odločena.

Tudi Argentinci, ki so v škripce spravili Hrvate, so imeli ob hipotetični zmagi nad Katarjem vse možnosti za preboj v četrtfinale. V prvem polčasu so vodili že z 11:4 in v drugem z 19:5, nato pa so se Gavči, podobno kot Slovenija, hudo opekli in na koncu izgubili s 26:25. V katarskem dresu je blestel Kubanec Frankis Carol Marzo, ki je dosegel osem golov.

Ob zmagi Danske, ki je imela nastop v četrtfinalu zagotovljen, se uvrstitve v izločilne boje tako veseli Katar.