Brez preračunavanja: Švedska mora pasti!

Slovenski rokometaši bodo v petek zvečer odigrali še drugo tekmo drugega dela svetovnega prvenstva v Egiptu. V Kairu jih čaka švedska reprezentanca, ki ima zaenkrat točko več od Slovencev. Obračun se bo začel ob 20.30 po slovenskem času, z neposrednim prenosom na TV Slovenija 2 in TV Arena Sport 1.

V torek je vrsta Ljubomira Vranješa srečno prestala selitev v Kairo, v egipčanski prestolnici pa dan zatem uspešno zakorakala v boje v skupini 4. Na prvi tekmi je odlično odigrala zadnjih 45 minut tekme in reprezentanco Severne Makedonije ugnala z 31:21.

Na svoji prvi tekmi v Kairu pa se je nekoliko opekla švedska vrsta. Ta je v drugi del kot edina vstopila s polnim izkupičkom štirih točk, na uvodnem preizkusu nadaljevanja tekmovanja pa bila težko bitko z Belorusijo. Ta je na začetku 25. minute povedla že za osem golov (13:5). V drugem polčasu so se Švedi vrnili v igro, bili povsem v končnici celo v prednosti, tri sekunde pred koncem pa prejeli zadetek za 26:26.

V skupini prvega so švedski rokometaši visoko premagali Severne Makedonce (32:20) in Čile (41:26), na zadnji tekmi prvega dela pa po tesni končnici strli odpor gostiteljev letošnjega mundiala (24:23).

Slovenci in Švedi so se nazadnje merili na lanskem evropskem prvenstvu, boljša je bila Slovenija z 21:19.

SVETOVNO PRVENSTVO 2021

DRUGI DEL, SKUPINA 4 (Kairo):

Ob 20.30 (SLO):

SLOVENIJA : ŠVEDSKA (prenos na TV Slovenija 2 in TV Arena Sport 1)

LESTVICA SKUPINE IV:

Reprezentanca Tekme Zmage Neodločeno Porazi Dani goli Prejeti goli Razlika Točke