Branilci naslova do prvih točk

Do svojih prvih zmag na letošnjem svetovnem rokometnem prvenstvu so prišli tudi Danci in Argentinci. Slednji so bili z 28:22 boljši od Demokratske Republike Konga, branilci naslova pa so suvereno ugnali Bahrajn (43:20).

V prvem polčasu sta si bili reprezentanci Argentine in Konga povsem izenačeni, na odmor pa so z zadetkom prednosti odšli Afriški predstavniki (14:13). Jožnoameriška zasedba je nato v drugem polčasu le stopila na plin in predvsem s pomočjo razpoloženega vratarja Juana Bara prišla do prvih dveh točk.

Na drugi tekmi skupine D pričakovano ni bilo tesnega boja oz. večjih presenečenj. V prvih desetih minutah so se Bahrajnčani prvakom še dobro upirali, nato pa so Danci stvari postavili na svoje mesto in prvi polčas dobili z 19:10. V drugem so razliko le še povečali in podobno kot na prvem ‘preizkusu’ Slovencev je tekma kmalu izgubila svoj tekmovalni naboj.