Belorusi in Rusi Sloveniji pomagali do prvega mesta v skupini H

Še pred tekmo med Slovenijo in Južno Korejo sta se pomerili tudi reprezentanci Belorusije in Rusije (Rusija na prvenstvu sicer nastopa pod imenom RHF in zaradi dopinške razsodbe ne uporablja državnih simbolov), ki sta remizirali z izidom 32-32 in na ta način Sloveniji pomagali do prvega mesta v skupini, saj so naši tako edini v tej skupini z zmago.

Srečanje je bilo izenačeno skozi celotnih 60 minut. Rezultat ob polčasu je bil izenačen na 15-15, v drugem polčasu pa smo lahko spremljali pravi triler do zadnjih sekund, na koncu pa sta se moštvi razšli brez zmagovalca. Belorusija in Rusija imata tako na svojem računu vsaka po eno točko.

Za igralca srečanja je obveljal Uladzislau Kulesh, beloruski organizator igre, ki je dosegel 6 zadetkov, obenem pa razigraval soigralce in prispeval kar nekaj ključnih podaj. Skupina H se bo nadaljevala v soboto, ko se bo Rusija pomerila s Slovenijo, Belorusi pa se bodo udarili z Južnokorejci.